SAP10 | Jak udržet SAP stále aktuální | SAP KPI


DALŠÍ ŠKOLENÍ Z TÉTO KATEGORIE:

SAP60 | Tipy a triky v SAP: nadstavba školení SAP00

Základní školení

Školení SAP60 představuje nadstavbu Základního SAP00 školení. Dále jej rozvíjí a pomáhá uživatelům stát se zkušenými uživateli informačního systému SAP.

SAP PM kurz | Školení na míru | Plant Maintenance

PM

Kurz SAP PM, Modul Údržby, je sestaven jako třídenní kurz. Osnovu kurzu lze však maximálně přizpůsobit vašim potřebám a vytvořit tak školení na míru.

SAP00 | Základní kurz SAP | SAP základy

Základní školení

V základním kurzu SAP získáte mimo jiné přehled nad jednotlivými moduly systému SAP: MM, FI, PM.

Obsah školení SAP10 | Jak udržet SAP stále aktuální | SAP KPI:

Toto školení je určeno především pro IT administrátory, Key Usery z logistiky – tyto uživatele naučíme základ SAP auditu a profesionální správy a údržby SAPu. Tj. jak a jaké indikátory čistoty dat v SAPu stanovit (jaké transakce a tabulky kontrolovat, jak si připravit kontrolní reporty (Queries), jak je organizačně zajistit atd.). Naučíme interní tým zákazníka, co to je Key User Knowledge matrix, jak si samostatně hlídat a čistit data, jak rozšiřovat svoje SAP znalosti.

Pomocí SAP KPI (= Key Performance Indicator neboli klíčový ukazatel výkonu) měříme základní výkonnost systému. Zjišťujeme, zda hodnoty výkonu jsou nad nebo pod požadovanými hodnotami. Díky tomu můžeme sledovat čistotu a kvalitu dat v systému SAP.

Jedním z takových KPI může být například počet neuzavřených servisních zakázek starší jak týden, nebo hodnota zablokované skladové zásoby na skladu vstupní kontroly.

Ideálním nástrojem na měření těchto KPI je SAP audit, který je rovněž součástí sap kpinašich služeb. Soustředíme se především na procesní audit SAPu – tj. jak dobře fungují procesy, jejich nastavení v SAP a lidé, kteří systém používají atd.

 1. Kontrola čistoty dat v systému
 2. Kvalita nastavení systému (Customizace)
 3. Rozsah, srozumitelnost a použitelnost dokumentace
 4. Úroveň znalostí klíčových uživatelů (Key User)

 

Vyzkoušejte doplňující kurzy:

 


Ukázka SAP dokumentace


Domluvit školení

Poptávkový formulář • Podporu ze společnosti ITICA musíme ohodnotit nejvyššími známkami. Navíc je třeba vyzdvihnout jejich přátelský přístup, ochotu a schopnost vše vysvětlit tak, aby i ten nejméně zdatný uživatel neměl s prací v systému problémy. Myslím, že všichni naši zaměstnanci pochopili, jak nový nástroj používat, i jeho princip a funkce.

  .................................

  Marek Klůfa, Carl Zeiss AG

 • Chcem sa vám v mene všetkých mojich zúčastnených kolegov podakovať za sprostredkovanie školenia. Splnilo to naše očakavania. Kvalita výkladu a schopnosť školitelov reagovať na otázky boli výborné.

  .................................

  Juraj Batuna, Nobel Automotive

 • Chtěla bych Vám ještě jednou poděkovat za spolupráci a za školení SAPu, které u nás proběhlo. Kolegové byli moc spokojeni a věřím, že jim to přineslo spoustu užitečného.

  .................................

  Monika Kohoutová, Nemak Czech Republic